Onze school krijgt binnenkort een Automatische Externe Defibrillator (AED). Die wordt geplaatst aan de schoolpoort Gistelse Steenweg dankzij een samenwerking met Heartsaver vzw die via fundraising hiervoor middelen verkrijgt.

Deze AED zal in geval van nood voor iedereen beschikbaar en bereikbaar zijn. Op deze manier willen wij ons steentje bijdragen tot een HARTveilige schoolomgeving.

Een AED is een draagbaar toestel dat een elektrische schok aan het hart toedient bij levensbedreigende hartritmestoornissen. Iedereen mag en moet een AED-toestel kunnen gebruiken. Een plotse hartstilstand is immers één van de grootste doodsoorzaken wereldwijd. Willen we de overlevingskansen van slachtoffers vergroten, dan is snel handelen de boodschap. Elke seconde telt.

Het AED-schoolproject van Heartsaver vzw wordt officieel ondersteund door het Ministerie van Onderwijs.